Popularne tabletki na odchudzanie

057Chyba każda osoba będąca na diecie rozważała zakup tabletek na odchudzanie. I nie ma się czemu dziwić! Tego typu preparaty mogą przyspieszyć odchudzanie oraz zapobiec efektowi jojo! Przynajmniej tak uważana producent jednego z najbardziej popularnych suplementów diety na odchudzanie: Liporedium. Tylko czy warto ślepo wierzyć reklamie? Nie sądzę… Przed zakupem jakichkolwiek tabletek, warto zapoznać się z ich składem oraz wpływem na organizm. Spójrzmy na wspomniane Liporedium, czy ten preparat naprawdę pomoże nam schudnąć?

  • Wyciąg z nasion koli błyszczącej (Cola nitida) – bardzo intrygująca nazwa, prawda? Pierwsze, co przychodzi na myśl po jej przeczytaniu, to słynny napój z dodatkiem kofeiny, czyli coca cola! Jak się okazuje wyciąg z nasion koli błyszczącej ma wiele wspólnego z popularnym napojem gazowanym. Podobnie, jak on zawiera spore ilości kofeiny. Ale czy kofeina jest w stanie nas odchudzić? Przypuszczam, że każdy z nas pije codziennie kawę i co? Nadal walczymy z nadmiarem kilogramów! Poza tym, lokalni mieszkańcy Afryki używają jej, jako gumy do żucia!
  • Wyciąg z owoców pieprzu kajeńskiego – tutaj punkt dla producenta! Odchudzające właściwości pieprzu cayenne zostały potwierdzone naukowo! Szkoda tylko, że jedna tabletka Liporedium zawiera tylko 30 mg tej przyprawy!!! Za mało by schudnąć!
  • Wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego – to nic innego, jak znana i lubiana yerba mate. Pobudza, dodaje energii, ale nie odchudza! Specjaliści twierdzą, że zawiera więcej kofeiny niż kawa!!!
  • Wyciąg ze skórek owoców Garcinia cambogia – bardzo popularny składnik suplementów diety na odchudzanie. Zawiera kwas hydroksycytrynowy, który wykazuje właściwości odchudzające. Niemniej jednak sama skórka może okazać się bardzo niebezpieczna dla naszego organizmu! Wywoływać bóle głowy, brzucha, wymioty oraz wzdęcia!

Jak widać nie wszystko złoto, co się świeci… Patrząc na skład tabletek Liporedium można dojść do wniosku, że nie zawiera substancji odchudzających, a głównie kofeinę, która spożywana w nadmiarze może wywoływać wiele skutków ubocznych. Zaburzenia pamięci, dezorientację oraz bezsenność! Lepiej zostać przy tradycyjnym piciu kawy lub ewentualnie zastąpić ją naparem Yerba Mate, który ma mnóstwo właściwości zdrowotnych! Stanowi źródło witamin i minerałów, które uzupełnią ewentualne niedobory powstałe w wyniku odchudzania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *